גויאבות בערפל - סדרת רשת של ניר מולד

nirmo 2

היוצר, המאייר והאנימטור ניר מולד (נירמו) פיתח סדרת רשת הומוריסטית בשם "גויאבות בערפל" שבנויה מקטעים קצרים. מעצב הסדרה הוא חברי משכבר הימים יאיר ורדי (ירקו). בסדרה כבר חמישה פרקים וכולם זמינים ברשת:
https://www.youtube.com/channel/UCmOm47zFe2vSj09_P1iRtuA

על התהליך הוא מפרט בבלוג:
https://www.zman.co.il/writer/3269/


"כמעט כל הדברים המצויירים שאני יוצר – מופרכים ככל שיהיו – מבוססים על אירועים שחוויתי במציאות, ואז הקצנתי באנימציה או קומיקס.
לפני 15 שנים בערך ישבתי יום אחד בבית קפה בנורדאו בת"א, וממש לידי התיישבו אמא צעירה ותינוק בן חצי שנה פלוס מינוס.
האמא לא הפסיקה ללעוס לתינוק בקולי קולות את פיסות המציאות שחלפו לנגד עיניו: "עודדי! מי בונבון של אמא?! אמא ועודדי יושבים ליד שולחן! שול-חן!! ועכשיו נקרא למלצר!!! מל-צר!!!!".
בשלב כלשהו המל-צר המותש הפיל בטעות מגש שלם של כוסות קפה, והאמא התחילה לחגוג על האירוע: "אוי עודדי! מה קרה?! המלצר שפך קפה!! ק-פה!!!" חזרתי הביתה ומיד כתבתי את התסריט הנ"ל, שהפך לסקץ' המצוייר הראשון בפרק הראשון של "גויאבות בערפל".
האנימטור מורן לחמן אינמץ את הסקץ'. יאיר ורדי מחבורת "ארמדיל" עיצב את הדמויות, ואת האמא שיחקה (לא "דיבבה", שיחקה. דיבוב זה משהו אחר לגמרי) אורנה כץ. אלדד ירון משחק את התינוק (הוא המוסיקאי/מעבד מוסיקלי הקבוע שלי ב-7 השנים האחרונות, ומוצא את עצמו גם משחק ברוב הסרטונים שלי) ואנוכי משחק (אם אפשר לקרוא לזה כך) את הזקן המפרכס.
זו הקלטה שנמשכה שעתיים, בהן עשיתי את מה שאני אולי אוהב לעשות יותר מכל דבר אחר (טוב, כמעט יותר מכל דבר אחר): לקשקש בג'יבריש."

לצפיה בפרק המלא של "גויאבות בערפל":"ארמדילו" - הסטודיו של נירמו: www.studioarmadillo.co.il

תגובות

פוסטים פופולריים מהבלוג הזה

סקיצות, מרי בלייר וקפטן הוק

דרדסים- הכפר האבוד או: דרדסית בעמק פדלחוש

דברים בשוטף. מרץ 2013