}

אוגוסט 06, 2012

יש חיים על מאדים?

חלק מהפקות הטלויזיה של דיסני עסקו בתחומי מדע ועל גבול המדע הבדיוני על מנת להעשיר את הדמיון והידע של הצופים. הסרטים אופיינו בסגנונות מגוונים ולפעמים מאוד לא "דיסניים". אחד מהם (1954) עוסק בספקולציות לגבי החיים על מאדים. וורד קימבל, אחד מ-9 הזקנים של דיסני אחראי לסרט האנימציה מלא ההשראה הזה:

וורד קימבל


זכינו לראות עוד כמה סיפורי מדע בדיוני על מאדים לאחרונה ושניהם כושלים מאוד. לפעמים כשאני רואה סרט כושל אני תוהה אם הייתי מזהה את זה שהוא דפוק בשלב מוקדם של תהליך היצירה, אם הייתי מעורב בו. במקרה של "דרושות אמהות במאדים" ברור לי שכן. זה כל כך מכוער. רוברט זמקיס התאהב באחת טכניקות האנימציה הגרועות ביותר: המושן קפצ'ר. זו טכניקה שמבוססת על חיישנים שמשדרים משחקנים חיים לגופי ממוחשבים שלאחר מכן עוברים טיפול של אנימטורים. כך עשו ב"אווטר" וב"תזיזו ת'רגליים". אבל אין מה לעשות, זה נראה נורא. לא רק שרואים שהתנועה נלקחה משחקנים אלא שהדמויות שגם הן אנושיות\הומנואידיות אבל ממוחשבות רק מחריפות את תחושת הבובה המתה המהלכת.

הסרט השני, גם הוא של דיסני, הוא ג'ון קארטר, סרטו של אנדרו סטנטון שביים את "מוצאים את נמו" וקיבל הזדמנות לעשות סרט קיץ מפוצץ בשביל דיסני. זה לא הלך. הנה סצינה חביבה מהסרט שאולי אפשר להסיק ממנה למה הוא נכשל:

וזו "קיוריוסיטי" של נאס"ה שנחתה הבוקר (6.8.12) בשלום על פני מאדים: