דלג לתוכן הראשי

על צ'אק ג'ונס, 'הארנב מסביליה' ועוד


זה התחיל כשישבתי לראות משהו ביוטיוב עם בני בן ה-5. פער דורות ופער טכנולוגי תרבותי נעלמו להם לכמה דקות עם סרטון "הארנב מסביליה" (1950) של צ'אק ג'ונס. זה לא שאני מהמעריצים של "האחים וורנר" אבל כשצפינו בזה ביחד פתאום המילה "קלאסיקה" נראתה צלולה כל כך. בסרט הזה יש דמויות והומור שמתקיימים מעבר לזמן, יחד עם בימוי, תזמון ואנימציה מדוייקים. ובנוסף, הדרמה הנצחית של רודף ונרדף בלולאה שלא נגמרת אפעם.
קבלו את צ'אק ג'ונס בתפארתו:


הנה דוקומנטרי על פועלו של צ'אק ג'ונס. כולל ראיונות עם גדולי האנימטורים שהושפעו ממנו:

עוד..
סיפור אהבתם של בני משפחת דובר "The Dover boys" הוא סרטון שאותי אישית לא מצחיק במיוחד אבל הוא מביא להקצנה את השפה האנימטיבית והבימואית של צ'אק ג'ונס:


פסיכי, הא?


CannonSmears2

צ'אק מספר בקצרה על מיפ מיפ תוך כדי רישום:


ג'ון לסיטר (יו"ר פיקסאר) בערב לזכרו של צ'אק לפני הקרנת "הארנב מסביליה" ועוד:


וזו הזדמנות להזכיר את הטאמבלר שסוקר מריחות מסרטים מצויירם: http://animationsmears.tumblr.com/

פוסטים פופולריים מהבלוג הזה

קליפ חדש בבימוי יוני גודמן CHANGING

יוני גודמן, מבכירי האנימטורים בארץ שאחראי לבימוי האנימציה של "ואלס עם באשיר" ו"כנס העתידנים" יצר קליפ אנימציה חדש לזמרת עדינה אבן-זוהר בשם "Changing". ביקשתי ממנו לחלוק את תהליכי העבודה על הסרט ובנדיבותו: הם מוצגים כאן.



יוני גודמן מספר על תהליכי העבודה שלו על הקליפ ולאחר מכן תמצאו עיצובים ומחקר של מעיין שנער שאחראית על הארט. על האנימציה: יוני גודמן וספי גייגו.

"עדינה אבן-זהר (Adina-E) הזמרת, לואי להב ואשר ביטנסקי פנו אלי עם השיר ופחות או יותר נתנו לי יד חופשית, שזה תמיד תענוג- באופן כללי כל שלב הקונספט והתסריט והארט עבר מאוד חלק. התחלתי מהגיטרה בהתחלה, שזה סאונד שתפס אותי ומייד התחבר לי לויז׳ואל של הפרח על הגבעה, שהזרעים שלו עפים ברוח. משם זה איכשהו נבנה מעצמו- המרחק שעוברים, המפגש עם הנערה וכל ענין הבריחה מהבית וזה איכשהו ישב כמו פאזל על השיר. לגבי האנימטיק, באופן עקרוני בתהליך העבודה שלי אין ממש סטוריבורד ואני גם לא מאמין גדול ב״סטוריבורד יפה״- שהציורים בו יפים ומדוייקים. כגישה אני עושה אנימטיק גס וסקיצתי עם הרבה יותר תנועה ומשחק על חשבון הזמן של צ…

אם הייתי אלוהים -סרטו של קורדל ברקר

השם קורדל ברקר נשמע לכם מוכר? בודאי זה בגלל סרטו המופלא "החתול חזר" (בהמשך הפוסט) שנחשב לאחד מקלאסיקות האנימציה הקצרות. קורדל לא יצר הרבה סרטים מאז ועכשיו הוא חוזר עם סרט סטופמושן חדש: אם הייתי אלוהים" If i was god.
קבלו אותו עם זכרונותיו מכיתה ז.
מאחורי הקלעים (לקוח מתוך Cartoon brew) 









סרטיו הקודמים שסובלים ממחסור באהבת אדם אבל יש בהם הרבה יצירתיות, הומור וביקורת:


LA CHINE A L'HONNEUR » פתיחי אנסי 2017

הפתיחים לפסטיבל אנסי השנה עסקו בסין וכמדי שנה הפם נוצרו על ידי סטודנטים מגובלינס, בית הספר הצרפתי לאנימציה. אחד היפים שבהם הוא LA CHINE A L'HONNEUR.


הפתיחים האחרים:

ארט מתוך הטמבלר של היוצרים, סטודנטים בגובלינס:  Camille GuillotJocelyn CharlesJoséphine MeisQuentin Boyer Di Bernardo