דלג לתוכן הראשי

השתקפות: געגועים לילדות

שמח, עצוב, נוסטלגי ונהדר.


בצלאל 2013. סרט הגמר של אלון זיו ובשמת אגיוף הוא רקוויאם קסום לילדות. אנימציה קלאסית ועיצוב ברמה גבוהה מאוד. זהו אחד הסרטים הכי אוניברסלים שיצאו מבצלאל. יש בו ניחוח נוסטלגי אמריקני שבקלות היה יכול לצאת תחת ידי פיקסאר, גם מבחינת רמת ההפקה וגם מבחינת האוירה. כשאני חושב על זה, בסרטי פיקסאר יש המון געגועים כאלו. כמעט בכל סרט, יותר מאהבה יש געגועים לאהבה או לימי הזוהר, או לאמריקה של פעם.
ב"השתקפות" הרבה אנשים ראו השפעה מMADMEN ולא במקרה. ומה שהכי מפתיע זה שדווקא הבגרות של הדמות היא מאוד אמריקאית, בעוד תחילת הסרט היא מאוד ישראלית. מעניין מאיפה זה בא. קצת חבל לי שמוטיב ההשתקפות נעלם באמצע הסרט. כל כך מתבקש שהגשם שיורד יציף את הרחוב בהשתקפויות של ילדים אבודים.אבל מילא :)

היוצרים:
בשמת אגיוף: http://bosmatagayoff.blogspot.co.il/
אלון זיו: http://alonziv99.blogspot.co.il/
דף הסרט: https://www.facebook.com/reflectionsshortanimation2013?ref=hl


ליוני בועז זה הזכיר את הפרסומת החמודה הזו:


ארט, פנסיל טסטס ועוד:

הסרט הקודם של בשמת:

ולסיום: איך אפשר בלי לשיר בגשם:

פוסטים פופולריים מהבלוג הזה

קליפ חדש בבימוי יוני גודמן CHANGING

יוני גודמן, מבכירי האנימטורים בארץ שאחראי לבימוי האנימציה של "ואלס עם באשיר" ו"כנס העתידנים" יצר קליפ אנימציה חדש לזמרת עדינה אבן-זוהר בשם "Changing". ביקשתי ממנו לחלוק את תהליכי העבודה על הסרט ובנדיבותו: הם מוצגים כאן.יוני גודמן מספר על תהליכי העבודה שלו על הקליפ ולאחר מכן תמצאו עיצובים ומחקר של מעיין שנער שאחראית על הארט. על האנימציה: יוני גודמן וספי גייגו.

"עדינה אבן-זהר (Adina-E) הזמרת, לואי להב ואשר ביטנסקי פנו אלי עם השיר ופחות או יותר נתנו לי יד חופשית, שזה תמיד תענוג- באופן כללי כל שלב הקונספט והתסריט והארט עבר מאוד חלק. התחלתי מהגיטרה בהתחלה, שזה סאונד שתפס אותי ומייד התחבר לי לויז׳ואל של הפרח על הגבעה, שהזרעים שלו עפים ברוח. משם זה איכשהו נבנה מעצמו- המרחק שעוברים, המפגש עם הנערה וכל ענין הבריחה מהבית וזה איכשהו ישב כמו פאזל על השיר. לגבי האנימטיק, באופן עקרוני בתהליך העבודה שלי אין ממש סטוריבורד ואני גם לא מאמין גדול ב״סטוריבורד יפה״- שהציורים בו יפים ומדוייקים. כגישה אני עושה אנימטיק גס וסקיצתי עם הרבה יותר תנועה ומשחק על חשבון הזמן של צ…

אם הייתי אלוהים -סרטו של קורדל ברקר

השם קורדל ברקר נשמע לכם מוכר? בודאי זה בגלל סרטו המופלא "החתול חזר" (בהמשך הפוסט) שנחשב לאחד מקלאסיקות האנימציה הקצרות. קורדל לא יצר הרבה סרטים מאז ועכשיו הוא חוזר עם סרט סטופמושן חדש: אם הייתי אלוהים" If i was god.
קבלו אותו עם זכרונותיו מכיתה ז.
מאחורי הקלעים (לקוח מתוך Cartoon brew) 

סרטיו הקודמים שסובלים ממחסור באהבת אדם אבל יש בהם הרבה יצירתיות, הומור וביקורת:


LA CHINE A L'HONNEUR » פתיחי אנסי 2017

הפתיחים לפסטיבל אנסי השנה עסקו בסין וכמדי שנה הפם נוצרו על ידי סטודנטים מגובלינס, בית הספר הצרפתי לאנימציה. אחד היפים שבהם הוא LA CHINE A L'HONNEUR.


הפתיחים האחרים:

ארט מתוך הטמבלר של היוצרים, סטודנטים בגובלינס:  Camille GuillotJocelyn CharlesJoséphine MeisQuentin Boyer Di Bernardo