דלג לתוכן הראשי

על 'קומיוניטי' ומטא סטופמושן


מה קורה לדמות כשהיא מודעת להיותה דמות?
ומה קורה כשמדובר בדמות סטופמושן? ומה זה אומר על החיים של כולנו?
מטא-חומר למחשבה.
 קודם כל נתחיל בסרט הזה שקרא "סצנה 1 תוכנית ב'".


טוב.. אולי זה: פרק ב"קומיוניטי" שבו הדמויות מופיעות כדמויות סטופמושן ומנסות להתמודד עם זה. האמת היא שגם בשאר הפרקים הרגילים (בלייב) הן מתמודדות עם היותן דמויות בסדרה (כלומר, מודעות לתבניות סיפוריות) אבל הפרק הזה מביא את העניין להקצנה.


טרוי ועבד מתמוגגים מאוכל סטופמושן (יש בזה משהו...)


והפרק כולו:


ומאחורי הקלעים:


והנה קטע קצר ונהדר שמהווה תמצית מדויק לאיך שאני הרגשתי לפני שאיבדתי את תמימותי:


וקומיוניטי בגרסת משחק 8-ביט (תןדה לניר גולן!)

ואפשר ממש לשחק בזה:
http://projecthawkthorne.com/

האם קומיוניטי היא יצירת מופת פוסט מודרנית? התשובה בסרטון של PBS


היה גם סרט לייב שעסק בזה: מוזר יותר מהדמיון


מה הקטע של ספיישלים בסטופמושן באמת?


ויותם גלעד המליץ לי על הסרט הקלאסי "כרונופוליס" (50 דקות, טרם ראיתי) בטענה שזה גם סרט טוב וגם עוסק באותו עניין של דמות המודעת להיותה דמות:פוסטים פופולריים מהבלוג הזה

קליפ חדש בבימוי יוני גודמן CHANGING

יוני גודמן, מבכירי האנימטורים בארץ שאחראי לבימוי האנימציה של "ואלס עם באשיר" ו"כנס העתידנים" יצר קליפ אנימציה חדש לזמרת עדינה אבן-זוהר בשם "Changing". ביקשתי ממנו לחלוק את תהליכי העבודה על הסרט ובנדיבותו: הם מוצגים כאן.יוני גודמן מספר על תהליכי העבודה שלו על הקליפ ולאחר מכן תמצאו עיצובים ומחקר של מעיין שנער שאחראית על הארט. על האנימציה: יוני גודמן וספי גייגו.

"עדינה אבן-זהר (Adina-E) הזמרת, לואי להב ואשר ביטנסקי פנו אלי עם השיר ופחות או יותר נתנו לי יד חופשית, שזה תמיד תענוג- באופן כללי כל שלב הקונספט והתסריט והארט עבר מאוד חלק. התחלתי מהגיטרה בהתחלה, שזה סאונד שתפס אותי ומייד התחבר לי לויז׳ואל של הפרח על הגבעה, שהזרעים שלו עפים ברוח. משם זה איכשהו נבנה מעצמו- המרחק שעוברים, המפגש עם הנערה וכל ענין הבריחה מהבית וזה איכשהו ישב כמו פאזל על השיר. לגבי האנימטיק, באופן עקרוני בתהליך העבודה שלי אין ממש סטוריבורד ואני גם לא מאמין גדול ב״סטוריבורד יפה״- שהציורים בו יפים ומדוייקים. כגישה אני עושה אנימטיק גס וסקיצתי עם הרבה יותר תנועה ומשחק על חשבון הזמן של צ…

אם הייתי אלוהים -סרטו של קורדל ברקר

השם קורדל ברקר נשמע לכם מוכר? בודאי זה בגלל סרטו המופלא "החתול חזר" (בהמשך הפוסט) שנחשב לאחד מקלאסיקות האנימציה הקצרות. קורדל לא יצר הרבה סרטים מאז ועכשיו הוא חוזר עם סרט סטופמושן חדש: אם הייתי אלוהים" If i was god.
קבלו אותו עם זכרונותיו מכיתה ז.
מאחורי הקלעים (לקוח מתוך Cartoon brew) 

סרטיו הקודמים שסובלים ממחסור באהבת אדם אבל יש בהם הרבה יצירתיות, הומור וביקורת:


LA CHINE A L'HONNEUR » פתיחי אנסי 2017

הפתיחים לפסטיבל אנסי השנה עסקו בסין וכמדי שנה הפם נוצרו על ידי סטודנטים מגובלינס, בית הספר הצרפתי לאנימציה. אחד היפים שבהם הוא LA CHINE A L'HONNEUR.


הפתיחים האחרים:

ארט מתוך הטמבלר של היוצרים, סטודנטים בגובלינס:  Camille GuillotJocelyn CharlesJoséphine MeisQuentin Boyer Di Bernardo