דלג לתוכן הראשי

'רוביקון' ועוד של גיל אלקבץ

גיל אלקבץ.
dessin-format-court-color-800x590
דיוקן עצמי
לפני כ-15 שנים הייתה תוכנית מיוחדת בטלויזיה לכבוד 100 שנות אנימציה. כל מדינה יוצגה שם על ידי אנימטור בכיר אחד.
האנימטור שייצג את גרמניה היה גיל אלקבץ.

גיל אלקבץ התחיל את דרכו האנימטיבית פה, בבצלאל. היום הוא מרצה ב"animation workshop" בדנמרק. סרטים חדשים שלו הרבה זמן לא יצא לי לראות, אבל תלמידים יש לו והרבה.

אחד הדברים היפים אצל גיל זה המגוון. אי אפשר לדעת למה לצפות מהסרטים שלו. כל סרט אצלו הוא כאילו הראשון והאחרון. מגוון העיצובים והנרטיבים שלו גדול מאוד ותוכלו לראות את זה בסרטים שלו:

לינק: ראיון עם גיל מהתקופה האחרונה (אנגלית)


הנה כמה סרטים שהם אבן דרך בתולדות האנימציה בכלל והישראלית בפרט: רוביקון. סרט נהדר העוסק בחידה המוכרת: איך להעביר אל הגדה השניה זאב, כבשה וחסה, מבלי שהם יאכלו אחד את השני. סרט עם סאבטקסט פוליטי ישראלי.בצבוץ.
סרט גמר מהתקופה הבצלאלית:


מזלות:


סרטו האחרון לעת עתה,da vinci time code. שונה מכל דבר אחר שעשה.


עיצובים:


ולסיום, קטע אנימציה שעשה ל"ראן לולה ראן" הנהדר.
פוסטים פופולריים מהבלוג הזה

קליפ חדש בבימוי יוני גודמן CHANGING

יוני גודמן, מבכירי האנימטורים בארץ שאחראי לבימוי האנימציה של "ואלס עם באשיר" ו"כנס העתידנים" יצר קליפ אנימציה חדש לזמרת עדינה אבן-זוהר בשם "Changing". ביקשתי ממנו לחלוק את תהליכי העבודה על הסרט ובנדיבותו: הם מוצגים כאן.יוני גודמן מספר על תהליכי העבודה שלו על הקליפ ולאחר מכן תמצאו עיצובים ומחקר של מעיין שנער שאחראית על הארט. על האנימציה: יוני גודמן וספי גייגו.

"עדינה אבן-זהר (Adina-E) הזמרת, לואי להב ואשר ביטנסקי פנו אלי עם השיר ופחות או יותר נתנו לי יד חופשית, שזה תמיד תענוג- באופן כללי כל שלב הקונספט והתסריט והארט עבר מאוד חלק. התחלתי מהגיטרה בהתחלה, שזה סאונד שתפס אותי ומייד התחבר לי לויז׳ואל של הפרח על הגבעה, שהזרעים שלו עפים ברוח. משם זה איכשהו נבנה מעצמו- המרחק שעוברים, המפגש עם הנערה וכל ענין הבריחה מהבית וזה איכשהו ישב כמו פאזל על השיר. לגבי האנימטיק, באופן עקרוני בתהליך העבודה שלי אין ממש סטוריבורד ואני גם לא מאמין גדול ב״סטוריבורד יפה״- שהציורים בו יפים ומדוייקים. כגישה אני עושה אנימטיק גס וסקיצתי עם הרבה יותר תנועה ומשחק על חשבון הזמן של צ…

אם הייתי אלוהים -סרטו של קורדל ברקר

השם קורדל ברקר נשמע לכם מוכר? בודאי זה בגלל סרטו המופלא "החתול חזר" (בהמשך הפוסט) שנחשב לאחד מקלאסיקות האנימציה הקצרות. קורדל לא יצר הרבה סרטים מאז ועכשיו הוא חוזר עם סרט סטופמושן חדש: אם הייתי אלוהים" If i was god.
קבלו אותו עם זכרונותיו מכיתה ז.
מאחורי הקלעים (לקוח מתוך Cartoon brew) 

סרטיו הקודמים שסובלים ממחסור באהבת אדם אבל יש בהם הרבה יצירתיות, הומור וביקורת:


LA CHINE A L'HONNEUR » פתיחי אנסי 2017

הפתיחים לפסטיבל אנסי השנה עסקו בסין וכמדי שנה הפם נוצרו על ידי סטודנטים מגובלינס, בית הספר הצרפתי לאנימציה. אחד היפים שבהם הוא LA CHINE A L'HONNEUR.


הפתיחים האחרים:

ארט מתוך הטמבלר של היוצרים, סטודנטים בגובלינס:  Camille GuillotJocelyn CharlesJoséphine MeisQuentin Boyer Di Bernardo