דלג לתוכן הראשי

ריי האריהאוזן ז"ל


American film animator and special effects creator Ray Harryhausen with one of his creations in 1965.

ריי האריהאוזן נפטר השבוע. מיהו האיש? יש מסעדה על שמו בסרט מפלצות בע"מ! זה נכון אבל לא קשור. האיש הוא אמן סטופמושן שיצר דמויות אנימציה (לרוב פנטסיות ומפלציות) לסרטי לייב. לאחר צפייה ב"קינג קונג" הוא החליט שזה מה שהוא רוצה לעשות. הוא האחראי להרבה אפקטים ויצורים מפלצתיים שהופיעו בסרטים רבים.
(תודה לקורא CO LEV שהאיר את עיניי לכך שריי לא יצר את "קינג קונג" אלא הושפע ממנו. ריי יצר את הקוף הענקי "מייטי ג'ו יאנג" ומכאן נבע הבלבול)


הנה הרשימה המלאה של הדמויות שיצר:והנה סצינת הקרב בין קינג קונג לטירקס בגרסת המקור של וויליס אובריאן, ולאחריה, אותה סצינה בגרסה החדשה מ2005.


ולטובת אלו שלא ממש עוקבים. הנה סרט שהעליתי בעבר על ההסטוריה של שילוב דמויות אנימציה בסרטי לייב.


אגודת המדע הבדיוני במאמר על האיש ופועלו: http://www.sf-f.org.il/story_826

פוסטים פופולריים מהבלוג הזה

קליפ חדש בבימוי יוני גודמן CHANGING

יוני גודמן, מבכירי האנימטורים בארץ שאחראי לבימוי האנימציה של "ואלס עם באשיר" ו"כנס העתידנים" יצר קליפ אנימציה חדש לזמרת עדינה אבן-זוהר בשם "Changing". ביקשתי ממנו לחלוק את תהליכי העבודה על הסרט ובנדיבותו: הם מוצגים כאן.יוני גודמן מספר על תהליכי העבודה שלו על הקליפ ולאחר מכן תמצאו עיצובים ומחקר של מעיין שנער שאחראית על הארט. על האנימציה: יוני גודמן וספי גייגו.

"עדינה אבן-זהר (Adina-E) הזמרת, לואי להב ואשר ביטנסקי פנו אלי עם השיר ופחות או יותר נתנו לי יד חופשית, שזה תמיד תענוג- באופן כללי כל שלב הקונספט והתסריט והארט עבר מאוד חלק. התחלתי מהגיטרה בהתחלה, שזה סאונד שתפס אותי ומייד התחבר לי לויז׳ואל של הפרח על הגבעה, שהזרעים שלו עפים ברוח. משם זה איכשהו נבנה מעצמו- המרחק שעוברים, המפגש עם הנערה וכל ענין הבריחה מהבית וזה איכשהו ישב כמו פאזל על השיר. לגבי האנימטיק, באופן עקרוני בתהליך העבודה שלי אין ממש סטוריבורד ואני גם לא מאמין גדול ב״סטוריבורד יפה״- שהציורים בו יפים ומדוייקים. כגישה אני עושה אנימטיק גס וסקיצתי עם הרבה יותר תנועה ומשחק על חשבון הזמן של צ…

אם הייתי אלוהים -סרטו של קורדל ברקר

השם קורדל ברקר נשמע לכם מוכר? בודאי זה בגלל סרטו המופלא "החתול חזר" (בהמשך הפוסט) שנחשב לאחד מקלאסיקות האנימציה הקצרות. קורדל לא יצר הרבה סרטים מאז ועכשיו הוא חוזר עם סרט סטופמושן חדש: אם הייתי אלוהים" If i was god.
קבלו אותו עם זכרונותיו מכיתה ז.
מאחורי הקלעים (לקוח מתוך Cartoon brew) 

סרטיו הקודמים שסובלים ממחסור באהבת אדם אבל יש בהם הרבה יצירתיות, הומור וביקורת:


LA CHINE A L'HONNEUR » פתיחי אנסי 2017

הפתיחים לפסטיבל אנסי השנה עסקו בסין וכמדי שנה הפם נוצרו על ידי סטודנטים מגובלינס, בית הספר הצרפתי לאנימציה. אחד היפים שבהם הוא LA CHINE A L'HONNEUR.


הפתיחים האחרים:

ארט מתוך הטמבלר של היוצרים, סטודנטים בגובלינס:  Camille GuillotJocelyn CharlesJoséphine MeisQuentin Boyer Di Bernardo