דלג לתוכן הראשי

עזרים לאנימטורים - לפרילנסראפאחד לא הכריח אותך להיות אנימטור ועכשיו אתה צריך לשלם במכולת מהתחביב המוזר שלך? הנה כמה קישורים וטיפים לפרילנסרים (חלקי ביותר. אני לא מומחה) אבל קודם כל נא הצטרף לאיגוד האנימטורים. זה עולה 40 שקל לחודש וזה חשוב למענך ולמען התחום כולו ושאר העוסקים בו.

ריכזתי קישורים שונים בדף "עזרים לאנימטורים" של הבלוג ובראשם המדריך של דרור לזר:
לפרילנסר in עזרים לאנימטורים / yonisalmon (yonisalmon) Share anything on Android by downloading Pearltrees

דורון מאיר בהרצאה על החיים האמיתיים של הפרילנסר:
וטיפים קטנים:
  • תכינו תיק עבודות מוכן ומעודכן שיופיע גם בתחתית המייל שלכם. (אתרי פורטפוליו)
  • תלמדו לעבוד עם אמנים אחרים. זהו מדריך ללקוח איך עובד סטודיו אנימציה:
  •  תכירו את העולם האמיתי: איך מתייחסים לאנשי קריאייטיב. זו האמת. תתרגלו ותלחמו שלא יתייחסו אליכם ככה:
  • העזרו במ.ט.י (מרכזי טיפוח יזמות) או "קרן שמש" לטיפוח יזמים. שמעתי עליהם דברים טובים. וזה במימון המדינה (חלקית):
   שני מאמרים באנגלית: ארוך: http://floobynooby.blogspot.co.il/2009/06/setting-your-rates-for-freelance-work.htm מוצלח: http://colorburned.com/five-tips-fo-charging-clients-for-services/ ואתם מוזמנים לעקוב אחרי הרשומות בבלוג שעוסקות בעזרים לאנימטורים: http://shulyathakosem.blogspot.co.il/search/label/%D7%A2%D7%96%D7%A8%D7%99%D7%9D%20%D7%9C%D7%90%D7%A0%D7%99%D7%9E%D7%98%D7%95%D7%A8%D7%99%D7%9D לסיום, שיהיה בהצלחה!

פוסטים פופולריים מהבלוג הזה

מפסק. סרט הגמר של אורי פנחסי, בצלאל 2018

"מפסק" הוא סרט הגמר של אורי פנחסי על ילד דתי המתמודד עם אימת חילול השבת.


הסרט מעלה התמודדות ישירה עם הפחד והצורך לבדוק גבולות דתיים ובכלל. בעיניים חילוניות אני מניח שקשה לזהות את הקונפליקט הגדול למרות שאיסורי הדלקת אור בשבת הם די מוכרים. המאבק של הדמות עובר בסרט בבת אחת מחשש פנימי (עם משחק דמות יפה, דבר נדיר בסרטי גמר) לעימות חיצוני עם יישות מאיימת שהיא ספק סימן שאלה ספק שטן... או שמא זה האל כפי שמצטייר במוחו של הילד? לי היתה תחושה שברמת הפשט הדמות, בהדליקה את האור, ניצבת לבדה, ללא יראת עונש וחטא שנעלמת עם הדלקת האור. מבט כזה אינו נוגע רק למי שחזר בשאלה אלא גם לחוויות של מי שנשאר דתי. עצם העיסוק המופרז בחטא ובפחד מעונש הוא פן מסוים מאוד וחלקי מאוד בהויה הדתית. אולי לכן, אני כדתי, לא פרשתי בתחילה את הסרט כסרט של יוצא בשאלה. כשאני הייתי ב"בצלאל" למשל הגעתי יום אחד ללימודים ללא כיפה כדי להרגיש איך זה. למחרת השבתי אותה כי לא היה לזה משמעות עבורי שהצדיקה את הסרתה. ניתן לקחת את הסרט למקומות פרשניים רבים אחרים: השטן או הספק שנעלם יכול להתפרש כהארה, כלומר, להציג את החילונ…

פוצי המעופף - עדו בהר. זוכה אסיף 2016

מבחן גבריות והתבגרות ישראלי הוא נושא שקיבל המון יחס בקולנוע הישראלי אבל הרבה פחות באנימציה ישראלית. זה אולי מה שמייחד את "פוצי המעופף" מסרטי גמר רבים אחרים. העיצוב הילדותי-איורי מסוגנן מאוד, יוצר אחדות בין הדמויות והרקע ועוזר ליצר תחושה ילדותית אך מטרידה. העיצוב מזכיר מעט את סרטו המופלא של ג'ונתן הודגסון "האיש עם העיניים היפות" שגם הוא יצר דימויים איוריים ילדותיים כמעט מופשטים ממציאות קונקרטית, מקומית מחוספסת מאוד.

הסרט "פוצי המעופף" של עדו בהר (בצלאל) זכה בפרס אסיף לסרטי סטודנטים 2016.

עיצובים (לחצו להגדלה):

תהליכי עבודה:


האיש עם העיניים היפות:

הריבוע – אלוקים כאמנות קונספטואלית או המוזיאון כמקלט בורגני

מאמר חדש שלי על הסרט "הריבוע" של רובן אוסטלנד (שבדיה, 2017) פורסם בכתב העת המקוון "פוסט פוסט" של המחלקה להסטוריה ותאוריה בבצלאל.
על אמנות קונספטואלית, צביעות בורגנית, אלוהים הנעדר בעידן העכשווי ועל פלימו, מדרש תלמודי שהולם את הסרט.
מוזמנים לקרוא.
לינק: "הריבוע" – אלוקים כאמנות קונספטואלית או המוזיאון כמקלט בורגני


מקק - סרט קצר של יונתן השילוני, ספיר 2017

סרט הגמר של יונתן השילוני מספיר מספר על מקק שמטריד בחורה צעירה עד לשרשרת של טוויסטים מפתיעה. (מכיל עירום מצוייר).אנימציה נהדרת ותסריט מורכב שמעורר גם תהיות מסוימות בנוגע לעד כמה סרט יכול לתת לגיטימציה לסטיה והטרדה. האם ניתן בכלל לשפוט דמות בסרט בכלים מוסריים. אני הרגשתי בהתחלה שהסרט עובר ללא אבחנה בין שני סוגים של תיאור הגיבור אבל משיחה עם יונתן מסתבר שזו היתה הכוונה: לצייר דמות שהיא על התפר, שיש בה מהסטיה והתום.
פטריק סמית

פטריק סמית, אנימטור ניו יורקי.
למעשה הוא די מנייריסט אבל למרות זאת, יש בו משהו.


שתה:לחיצת יד:
אתר: http://www.patsmith.com/
הבלוג שלו ושל ביל פלימפטון:  http://www.scribblejunkies.blogspot.co.il/